Dwyane Wade při svém návratu do Miami Heat: Státní otec

Dwyane Wade byl poslán zpět do týmu na Obchodní lhůtu, s nímž bude navždy spojen. Nyní převezme roli Staršího státníka pro Miami Heat - možná jen pár týdnů. Vyvíjí největší vliv mimo soud.
 
Existuje hrstka hráčů v historii NBA, kteří jsou 100 procent identifikováni s povolením. Kobe Bryant, Tim Duncan a Dirk Nowitzki jsou pravděpodobně nejlepšími příklady této doby, Damian Lillard by se rád stal jedním. Dwyane Wade je vlastně takový člověk.
 
Samozřejmě, že Flash hraje jinde za rok a půl, stejně jako některé další legendy před ním: Kdo nemá rádi pamatovat na Patrika Ewinga v Seattle, Hakeem Olajuwon v Torontu nebo Michael Jordan ve Washingtonu? Správně: Nikdo si rád nezapomene. Wadeův výlet do Chicaga a Clevelandu by měl patřit do stejné kategorie. Na rozdíl od MJ, Hakeem a Co. má ale 36letý příležitost tuto "omyl" znovu opravit.
 
Heat-šéf Pat Riley dokázal přeskočit svůj vlastní stín a urovnat spor, protože Cavs-GM Koby Altman pracoval na epické "jarní úklid" v týmu kolem termínu, Wade je zpět v polovině února, kdy patří. V kraji Miami-Dade. Nebo ještě: Wade County.
 
V Cavs to nikdy nefungovalo tak dobře, že Wade podepsal minimální smlouvu před sezonou. Přesto nečekal obchod až brzy předtím: "Neviděl jsem to vůbec." Kdykoliv se jednalo o pověstech o obchodu, nikdy jsem si nevěnoval pozornost, možná proto, že jsem to nemusel, "říká Wade s úsměvem.
 
Také v tomto případě byl Wade zacházen trochu jinak než obyčejný hráč NBA. Jak nedávno oznámil ESPN, Altman nejprve získal povolení od LeBrona Jamese a požádal Wade, aby upřednostnil menší úlohu v Cavs nebo v obchodě. Rozhodnutí bylo pochopitelně snadné - a proto ho poslal Altman za velmi teoretický ekvivalent vysoce chráněného budoucího druhého kola do Miami.
 
"To byl pro mě nejlepší termín a poděkoval jsem GM za to, že mě postavil do dobré pozice," řekl Wade na Yahoo! Sportovní. "Poslal mě tam, kde bych měl být a chtěl." A kde jste ho také chtěli.
 
Wade je podle všech výpočtů jedním z pěti nejlepších střeleckých stráží v historii NBA. Je to zaručená Hall-of-Famer, živá legenda. Samozřejmě, že je starý - i tento osud nakonec předčí každého hráče. Wade hravě už není hvězdou dnešní ligy. V Miami je však stále Dwyane Wade.
 
Je to jeho obraz, který je nejčastěji vidět ve městě, je to jeho dres, který se vyprodal několik hodin po obchodu. Miami Vice Wade Jersey je stále mimo tisk, dokonce i v oficiálním obchodě s teplem. Je to hráč, který musí poskytnout většinu rozhovorů po hrách a je mluvčím jeho týmu. Přestože v současné době pochází z banky za 22,5 minut.