James Harden na MVP, krok zpět 3 a řemeslo

CHARLOTTE, N.C. - James Harden neměl zájem o debaty MVP. Řekl, že jeho bodování není nic víc, než dělat to, co bylo nutné, aby pomohlo zvítězit Rockets. Navzdory tomu, že vedl NBA za druhou po sobě jdoucí sezónu, Harden řekl, že bodování ho neřídí.
 
Potom se objevil předmět jeho tahu, krok-zpět 3-ukazatel, který ho vedl k bodování extrémů a 31-hrací pruh s minimem 30 bodů. Nevypadal jen na to, aby zvládl svůj 3-ukazatel a jeho cílové cíle, ale dokonce považoval za své místo v historii ligy s podpisovými kroky Michael Jordan, Kareemem Abdul-Jabbarem a Allenem Iversonem.
 
"Podívám se na krok zpět nebo na způsob, jakým jsem krok zpět jako MJ fadeaway nebo skyhook nebo dokonce když AI přinesl killer crossover a lidé říkali:" Oh, on nese, "řekl Harden. "Nevěděli, co viděli. "Oh, on je to palce míč." Nyní, crossover, to je normální věc. Doufám, že krok, který dělám, krok zpět a způsob, jakým vytvářím prostor, je v předstihu před jeho časem.
 
"Možná, když skončím hrát basketbal, bude to víc v lize. Musíte mít dovednosti k tomu. Tyto malé děti se učí velmi rychle. Jsou na Instagramu. Sledují basketbal. Bude to brzy normální krok. "
 
Harden vyvíjel pohyb, který vytvořil 156 kroků zpětných 3 ukazatelů - třikrát tolik, kolik se Luka Dončič udělal jako druhý nejčastější praktik - po mnoho let. Ale on říkal, že to, že to na další úroveň pochází z nekončícího hledání hrany.
 
"Zkouším to v tělocvičně," řekl Harden. "Stejně jako umělec v ateliéru, jen se snažíte věci. Miluju řemeslo. Rád pracuji na svém řemesle. Je to krok ... aby bylo možné vytvořit oddělení. Musíte se vrátit s každým rokem něco jiného nebo budete jako všichni ostatní.
 
"Musíš být lepší. Musíte být více zaměřeni na to, jaké jsou vaše cíle. Vždycky mám ty nejvyšší očekávání pro sebe a mám pocit, že když to nedorazím, nebo se dostanu tam, kam chci jít, jsem selhání. Snažím se každý den, abych nebyl v tom hromadu. Chci být v elitní kategorii. Jakmile se tento názor každý den podaří, můj pracovní etika se řídí sama. "
 
Harden dosáhl v průměru 36,6 bodů za hru, produkce, která se umístila na sedmém místě v historii ligy, pokud se jedná o celou sezónu. Jeho skóre za držení je nejvíce v NBA od té doby, co byly tyto záznamy vedeny od sezóny 1973-74. Ale jeho bodový nárůst nebyl jen funkcí toho, co bylo zapotřebí.