Je Luka Doncic nejlepší 21-letá v historii NBA

Majitel Mavericks Mark Cuban se na to těšil od chvíle, kdy franšíza získala výběr č. 3 Doncic obchodováním s výběrem č. 5 (Trae Young) a Dallasovým prvním výběrem v roce 2019 (Cam Reddish).
 
Kubánská konkurenční povaha byla dále vyvolána, když Mavericks loni v lednu získali Porzingis od Knicks. Kubánci prostě nevěděli, že první kotviště pro Doncic-Porzingis se stane uprostřed pandemie v areálu Disney World v polovině srpna.
 
Kubánský plánuje být tady pro sérii, ale řekl The News, že smrt v jeho rodině a čekající pohřební plány zpoždění jeho příchodu.
 
Měl Cuban vzpomínky na svůj první postseason jako majitel Mavericks, ve kterém č. 5 nasazený Mavericks rozčilil č. 4 nasazený Utah, který se shromáždil z deficitu 0-2 a získal tak nejlepší z pěti?
 
K těmto play-off došlo 13 měsíců poté, co Kubán koupil licenci, která nebyla k play-off od roku 1990 nebo vyhrála play-off hru od finále západní konference v roce 1988.
 
"Je to jiné než v roce 2001," řekl Kubánský zpravodaj v pátek. "Neměl jsem tušení, co mám očekávat, a Mavové nebyli tak dlouho v play-off." Teď už vím. Ale opravdu se nemůžu dočkat, až uvidím „play-off“ Luku a KP. “
 
Playoff Luka. Jak přesně se může Playoff Luka lišit od Luka pravidelné sezóny? Pokud jsou Mavericks a NBA historie playoff ukazatelem, měli by být fanoušci trpěliví pro plné rozkvět Playoff Luka.
 
Toto je pouze Doncicova druhá sezóna NBA. Nowitzki debutoval až do své třetí sezóny ve věku 22 let.
 
Ve své první hře o play-off, 21. dubna 2001, v Delta Center Salt Lake City, Nowitzki skóroval 20 bodů a stáhl 12 doskoků, zatímco hrál všech 48 minut, ale s Mavericks koncem 87-86, měl míč od něj stržen autor: Donyell Marshall, zbývající 3,3 sekundy.
 
Nowitzki byl držen na 15 bodech v Dallas 'Game 2 prohru, ale zaznamenal 33, 33 a 18 bodů, když Mavericks vyhráli poslední tři hry. Mavericks prohrál se San Antonio ve druhém kole, 4-1, s Nowitzki skóroval jen devět bodů v otvírači ale 30 a 42 ve finále dvě hry.
 
Což nás přivádí zpět k bublinové otázce generálního ředitele východní konference: Je Doncic nejlepším 21letým v historii NBA?
 
Pochopte, že Wilt Chamberlain debutoval NBA až ve věku 23 let. Oscar Robertson a Kareem Abdul-Jabbar měli 22 let, když vstoupili do ligy; Larry Birdovi bylo 23 let.
 
To podstatně zužuje seznam kandidátů.
 
Michael Jordan vstoupil do NBA ve 21. On byl Rookie roku v letech 1984-85 a byl mnohem lepší obránce než Doncic, ale jeho průměry - 28,2 bodů, 6,5 doskoků, 5,9 asistencí - byly nižší než Doncic na 21.
 
A během prvních tří sezon v Jordánsku Bulls nedokončil 0,500 nebo nevyhrál sérii play-off - ačkoli ve své první sérii proti Milwaukee, Jordan potopil střelu s 22 sekundami zbývajícími v Chicagské jediné výhře. Trvalo by sedm let, než by Jordán dosáhl a vyhrál své první finále NBA.
 
Magic Johnson vstoupil do ligy ve věku 20 let a zveřejnil menší průměry než Doncic ve svých prvních dvou sezónách, ale když Abdul-Jabbar vymkl kotník ve hře 5 finále z roku 1980, nováček Johnson se přesunul do středu, zaznamenal 42 bodů a stáhl 15 odskočí ve hře 6 a získal finále vyznamenání MVP.
 
Výhoda, magie. Jistě, Playoff Magic.
 
LeBron James vstoupil do NBA v 19 letech a jeho Cavaliers neudělal play-off jeho první dvě sezóny. Ve své třetí sezóně byl však 21letý James hvězdou MVP s průměrem 31,4 bodů, 7 doskoků a 6,6 asistence a vedl Cleveland k prvnímu vítězství nad Washingtonem.
 
Ve své první hře o play-off měl James 32 bodů, 11 doskoků a 11 asistencí a stal se prvním hráčem, který od Johnsona zaregistroval trojnásobný dvojnásobek ve svém debutovém postseason.
 
"Myslím, že je příliš brzy zmínit LeBrona a Michaela Jordan stejným dechem, ne že Luka nemůže mít útěk [posteason]," řekl dvojnásobný mistr NBA Kenny Smith. "Ale myslím, že má všechny dovednosti, které v současné NBA potřebujete, aby byl skvělý."
 
Jak skvělé? Zatímco sledoval Doncic průměrně 30 bodů, 10,1 doskoků a 9,7 asistencí při hraní bublin, kolega analytik a bývalý Maverick Caron Butler poznamenal, že Doncic „má nyní kód podvádění“, což se zmiňuje o jeho zvýšeném důvtipu od návratu z přestávky.
 
Řekl Smith: „Jedna věc, kterou spousta těchto lidí, kteří měli tři až čtyři měsíce volna, jako Luka, je to opravdu jako nová sezóna, takže to není pokračování sezóny. Tohle je Luka, která by byla považována za kandidáta MVP, kdyby se vrátil. “