Raketový defenzivní guru Jeff Bzdelik odchází před začátkem sezó

Na vrcholu otevření výcvikového tábora se Houston Rockets spojil s vedoucím trenérem Jeffem Bzdelikem basketbalové dresy - architektem obrany č. 6 v kategorii obrany - a odešel do důchodu.
 
Bzdelík, 65, informoval trenéra Mika D'Antoniho a generálního manažera Daryl Morey o svém rozhodnutí v neděli. Bzdelik zvažuje odchod do důchodu během léta a neexistují žádné zdravotní problémy, které by rozhodnutí diktovalo, uvedly zdroje.
 
Bzdelikova obrana se v loňské sezoně stala jednou z nejlepších jednotek NBA a v následných sezónách výrazně stoupala. Asistent rakety Roy Rogers by měl převzít většinu obranných povinností, ale bude mít pomoc s personálem.
 
Houston zaznamenal nejlepší rekord v NBA a dosáhl Game 7, předtím, než minulou sezónu skončil finále Západní konference.
 
Bzdelik začal v NBA před 30 lety jako skaut, nakonec pracoval pro Pat Riley s New York Knicks a stal se trenérem Denver Nuggets od 2002 do 2004. Byl to vysokoškolský trenér s Air Force, Colorado a Wake Forest basketbalové dresy Memphis Grizzlies.