Zlatý stát bojovníci hvězda Stephen Curry vyzývá k uzavření mzdo

Hvězda Golden State Warriors Stephen Curry obhajovala uzavření rozdílu v odměňování za den rovnosti žen.
 
Curry, jeden z nejslavnějších atletů v Americe, už dlouho používal svou platformu k vyprávění o sociálních otázkách. V minulosti se střetl s Donaldem Trumpem o politice prezidenta - něco, co vedlo k tomu, že bojovníci nebyli pozváni do Bílého domu poté, co získali šampionát NBA.
 
V neděli Curry obrátil pozornost k rozdílům v odměňování. "Myslím, že je důležité, abychom se všichni shromáždili, abychom zjistili, jak to dokážeme co nejdříve," napsal v Tribune hráčů. "Nejen jako" otcové dcer ", nebo pro takové důvody. A nejen na Den rovnosti žen. Každý den - to je čas, kdy musíme pracovat na překonání rozdílů v odměňování v této zemi. Protože je každý den, kdy se rozdíl v odměňování týká žen. A každý den je, když rozdíly v odměňování zasílají ženám špatnou zprávu o tom, kdo jsou, jak jsou oceňováni a co mohou nebo nemohou stát. "
 
Curry napsal, že byl těžce ovlivněn jeho matkou a jeho ženou. "Měl jsem štěstí basketbalové oblečení, že jsem vychovávala maminka, Sonya - neuvěřitelná a zuřivě principiální žena, která měla odvahu a vizi otevřít svou vlastní školu, křesťanskou Montessori školu v Lake Norman," napsal. "A za posledních sedm let jsem měla štěstí, že jsem se oženil s další neuvěřitelnou a zběsilou principiální ženou v Ayesha ... A jedna lekce z toho vzdělání, která mi opravdu stojí, je: vždycky poslouchat ženy, vždy zůstat věřit ženám, a - pokud jde o očekávání někdo pro ženy - vždy zůstávat náročné na to, co je správné. "
 
Rozdíly v odměňování byly v nedávné době místem pro rozhovor v profesionální basketbal. Zatímco přibližně 50% příjmů NBA jde směrem k hráčům, jejich ženská protějšky ve WNBA se pohybují okolo 25%. "Nechci říkat, že si stěžujeme na plat, ale na velké rozdíly v odměňování, hodně lidí předpokládá, že děláme miliony dolarů, a my nejsme," řekl New York Liberty centrum Kiah Stokes Guardian tento měsíc. "Neříkáme, že si zasloužíme miliony dolarů, ale jen informovat lidi."
 
Curry vyhrál tři tituly NBA s Warriors a byl jmenován nejcennějším hráčem ligy v letech 2015 a 2016.